INHALACJE
Schorzenia górnych dróg oddechowych, przewlekłe nieżyty nosa, gardła, zatok przynosowych, krtani, stany przed i po zabiegach operacyjnych w obrębie dróg oddechowych, choroby dolnych dróg oddechowych, niektóre ostre i podostre zapalenia tchawicy i oskrzeli, przewlekłe nieżyty oskrzeli, rozedma i pylica płuc, astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP).
Wpływ zabiegu na organizm
Inhalacje mają działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, znoszą skurcz mięśni gładkich oskrzeli, działają stymulująco na błonę śluzową dróg oddechowych, pobudzając ją do wydzielania śluzu i wykrztuszania.
Efekty stosowania zabiegu
Inhalacje działają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, oczyszczająco na drogi oddechowe. W trakcie i po zabiegu, poprzez nawilżenie nabłonka, usuwa się nadmiar lepkiej i gęstej wydzieliny oskrzelowej z dróg oddechowych, zmniejsza się obrzęk śluzówki i rozszerzają się oskrzela, poprawia się funkcja układu oddechowego. Inhalacje znoszą skurcz mięśni gładkich oskrzeli, poprawiają czynność surfaktantu zapobiegającego zapadaniu się pęcherzyków płucnych.